Zwiedzają Grecję

W Dzień Dziecka- 1 czerwca br. klasy IIa, IIb, IIf, IIh z opiekunami – paniami: mgr Magdaleną Biel, mgr Sylwią Ochman, mgr Anną Krawczyk oraz z panami: mgr. Markiem Słonowskim i mgr. Romanem Rupikiem wyjechały na wycieczkę zagraniczną do Grecji. Przez kilka najbliższych dni licealiści będą zwiedzać tę przepiękną kolebkę cywilizacji europejskiej. Obiecali dzielić się z nami wrażeniami. W rozwinięciu pierwsza krótka relacja i zdjęcia.

Grecja_7

Dnia 1 czerwca bieżącego roku o godzinie 10:00 rozpoczęła się podróż klas 2A, 2B, 2F i 2H do słonecznej Grecji. Przez całą drogę z niecierpliwością wyczekiwaliśmy tego, co nas tam czeka. Przejeżdżaliśmy przez państwa, takie jak: Słowacja, Węgry, Serbia i Macedonia. Po 28 godzinnej jeździe wyczerpani dotarliśmy szczęśliwie na miejsce. Czekała na nas pyszna kolacja oraz bardzo miła obsługa. Po jedzeniu wybraliśmy się wszyscy razem na krótki spacer, aby zwiedzić okolice i przez chwilę odpocząć na plaży. Z pozytywnym nastawieniem rozmyślaliśmy o następnych dniach spędzonych w pięknej Grecji.

Dnia 3 czerwca z samego rana udaliśmy się (kl. 2A i 2H) na plażę. Spędziliśmy tam miło czas, zażywając kąpieli oraz słońca. Towarzyszyły nam wspólne zabawy w morzu i gry zespołowe, takie jak siatkówka plażowa. Późnym popołudniem zwiedziliśmy Litochoro, jest to miejscowość turystyczna położona na południe od stolicy regionu Katerini, u stóp potężnego masywu górskiego i otoczonego ścisłą ochroną Parku Narodowego Góry Olimp. Miasteczko o historycznych tradycjach, z domami o architekturze macedońskiej, posiada wąskie brukowane uliczki z licznymi kapliczkami. Jest to baza wypadowa na szczyt Olimpu. Po zwiedzaniu wróciliśmy zmęczeni do swoich pokoi.

Karolina Piwowarczyk

 

Dnia trzeciego czerwca, klasy biologiczno- chemiczna oraz językowa rozpoczęły zwiedzanie Grecji. O 8:00 wyjechaliśmy z hotelu, aby zobaczyć po raz pierwszy siódmy cud świata- Meteory, wraz z wybudowanymi na nich, zabytkowymi klasztorami. Przez całą drogę podziwiać mogliśmy przepiękne macedońskie oraz tesalskie widoki, przede wszystkim imponujący masyw Olimpu. Po drodze zapoznaliśmy się z techniką pisania ikon, które mogliśmy później zakupić. Po dotarciu do celu, zwiedziliśmy jeden z wiekowych klasztorów, po czym każdy z nas miał czas na zakupienie pamiątek czy tez zrobienie zdjęć niezapomnianych widoków. W drodze do hotelu, czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie uzdrowiskowe źródła- Afrodyty oraz św. Łucji (Paraskevia), z których mogliśmy nabrać wody, o podobno leczniczych i upiększających właściwościach. Po wszystkim wróciliśmy zmęczeni, ale oczarowani tamtejszymi widokami do hotelu na obiadokolacje i odpoczynek.

Aleksandra Bester

zdj. Aleksandra Bester, Philip Madeja