Zmierzamy do Brukseli!

I etap Konkursu Krasomówczego zakończony sukcesem!

W dniu 19 X w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie odbyły się eliminacje lokalne XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego.

a_IMG_20151019_140014

Liceum reprezentowali Karolina Toka IIIg, Karol Nowak IIIb i Anna Pietrusiak Ia. Hasłem przewodnim tegorocznych przemówień konkursowych jest popularna sentencja „Nie wszystko jest na sprzedaż”. Do eliminacji regionalnych zakwalifikowano tylko 4 osoby. Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca: Karolina Toka – I miejsce i Karol Nowak – II miejsce. Opiekunami uczestników są Panie Iwona Kaczmarek i Grażyna Brzuskowska. Dla Karola to już trzeci z rzędu awans – od klasy I współpracował z Panią Katarzyną Przebindą-Niemczyk.

Gratulujemy i życzymy nagrodzonym dalszych sukcesów 24 X w Wadowicach, które będą przepustką do katowickiego finału w siedzibie Sejmu Śląskiego.

Na zwycięzców finału ogólnopolskiego czeka wspaniała nagroda – wycieczka do Brukseli – do Parlamentu Europejskiego!!!

(IK)