„Nie straszne nam deszcze i burze…”

Czasami czarne chmury mogą pokrzyżować plany. Niejedna plenerowa impreza przez nie się nie odbyła, niejedna wycieczka została odwołana, niejeden koncert przerwany… Jeżeli jednak idea, która przyświeca organizatorom, potrafi rozpalić wiele serc, nawet deszcz nie stanie na przeszkodzie, by być razem w słusznym celu. We wtorek 28 maja br. doświadczyli tego uczestnicy IV Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam” w naszym mieście, czyli nasza Szkolna Biblioteka, Samorząd Uczniowski, Miejska Biblioteka Publiczna i Uniwersytet Trzeciego Wieku. Dzięki zaangażowaniu licealistów i nauczycieli impreza niezwykle szybko i sprawnie została przeniesiona z Placu Mickiewicza na salę gimnastyczną naszego Liceum. I już od godz. 11.00 ponad 250 osób mogło wspólnie wysłuchać fragmentów trzech kryminałów oraz powieści fantasy, przeczytanych przez Panią Krystynę Korbut-Płonkę z UTW, Panią Magdalenę Zarembę z MBP, Philipa Madeję-ucznia naszego LO oraz Pana Pawła Mrzygłoda-Dyrektora Liceum. Wszystkie interpretacje głosowe spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem słuchaczy i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Również oklaskami uczestnicy akcji podziękowali Michałowi Talarowi za jego przepiękny występ wokalny, który wprowadził wszystkich w nastrój skupienia i refleksji. Godzinę z książkami- najlepszymi przyjaciółmi, dzięki którym nasze życie jest bogatsze a my sami możemy się rozwijać- zakończyło niezwykle radosne i energiczne odtańczenie przez licealistów „Belgijki”.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację dzisiejszej imprezy, zwłaszcza jej koordynatorce Pani mgr Lucynie Rokowskiej-Ramędzie oraz konferansjerom: Magdalenie Radwan i Szymonowi Kożuchowi.  Serdecznie podziękowania składamy również za nieocenioną pomoc Komendantowi oraz Dzielnicowym Straży Miejskiej w Andrychowie a także pani Dyrektor i Pracownikom Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

Dziękujemy również przedstawicielom lokalnych mediów. O akcji przeczytać można:

http://nowiny.andrychow.eu/artykul/5124-przeciez_czytaja

http://www.mamnewsa.pl/kultura-rozrywka/tym-razem-pogoda-nie-dopisala-ale-dali-rade

czytamy_44