Zatrzymać czas, siebie, szkołę, czyli …

Cały świat oszalał na punkcie Mannequin Challenge. Dziś każdy chce choć przez chwilę znieruchomieć przed kamerą i ten moment umieścić w sieci. Można to potraktować jako kolejną modę, która za moment przeminie lub jako dobrą zabawę, wywołującą uśmiech. Ale można też uznać, że „w tym szaleństwie jest metoda”!

I nagrać na przykład szkołę zatrzymującą się w przeddzień Świąt najbardziej oddziałujących na uczucia. I sfilmować uczniów, nauczycieli, dyrekcję zamierających w różnych pozach, ale równych sobie w tym „zastyganiu.” I patrząc na nich wszystkich – a może odnajdując wśród nich siebie, zadać sobie pytanie lub dwa: Dokąd tak pędzę w tym teatrze świata? I co jest tą moją siłą napędową, która każe wciąż iść, działać, nie gnuśnieć? Ale, by znaleźć na nie odpowiedź, warto czasem przystanąć…. (Film nakręcony przez Jakuba Pietrasa z kl.IIb)