W deszczu, słońcu, śniegu…zwiedzali Kraków

Listopad to miesiąc, w którym myśli częściej wracają do przeszłości. W dzień Wszystkich Świętych i w Zaduszki wspominamy bliskich, którzy już odeszli. Tydzień później cieszymy się z kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości. Przeszłość i konieczność poznawania jej dorobku, pamiętania o sukcesach i porażkach naszych przodków, ale i podziwianie ich osiągnięć to również motyw przewodni wycieczek do Krakowa organizowanych dla uczniów wszystkich klas pierwszych i drugich naszej szkoły przez licealnych katechetów, księży: dr.hab. Krzysztofa Sordyla i mgr. Macieja Dąbrowskiego .

20161103_112703

W dwa ostatnie czwartki października oraz w pierwszy czwartek listopada uczniowie naszego Liceum wraz z opiekunami zwiedzali Wzgórze Wawelskie oraz okolice Rynku Głównego. Po Trakcie Królewskim licealistów oprowadzała pani przewodnik, zaś historię i zabytki Katedry Wawelskiej niezwykle przystępnie i ciekawie przybliżał ksiądz Maciej. Wędrówka śladami królów połączona z chwilą zadumy przy ich grobach z pewnością wpisały się w listopadowy klimat wspomnień, refleksji i zadumy.

Poniżej zdjęcia z wyjazdu klas IIe, Ie i If/h z dnia 3.11.2016 r.

 

(KN)