Uczą się od najlepszych

W dniu 23 marca 2017 w Państwowej Straży Pożarnej w Andrychowie klasa IIe (sportowo-turystyczna) rozpoczęła cykl szkoleń z zakresu pożarnictwa. Na samym początku uczniów przywitał komendant jednostki mł.bryg.lic. Antoni Hutniczak. Po zapoznaniu słuchaczy z ogólną tematyką szkolenia przekazał „pałeczkę” głównemu prelegentowi mł.bryg. Henrykowi Maciejczykowi.

straz2

W pierwszej części został przedstawiony rys historyczny straży pożarnej a w kolejnej przepisy prawa dotyczące organizacji i działania jednostek straży w Polsce. W trakcie szkolenia uczniowie byli świadkami alarmu, dzięki czemu mogli przekonać się, jak sprawni są zawodowi strażacy. Czas, którego potrzebowali od momentu ogłoszenia alarmu do wyjazdu pierwszej jednostki, wyniósł 30 sekund!!!

Kolejne zajęcia, już praktyczne, odbędą się w kwietniu. Organizatorem szkoleń ze strony naszego Liceum jest pan mgr Paweł Kopaczewski.