Wielkie Święto Literatury

Od 27 do 30 października 2016r. w Krakowie trwała jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Książki. To już po raz dwudziesty do stolicy Małopolski przyjechali liczni wydawcy, pisarze, ale przede wszystkim miłośnicy literatury, by rozmawiać o książkach, kupować je a nawet wymieniać się nimi. W piątek 28 października br. wśród tysięcy czytelników odwiedzających hale wystawowe można było spotkać ok. czterdziestoosobową grupę uczniów naszego Liceum wraz z opiekunami: panem dyrektorem Pawłem Mrzygłodem, panią Barbarą Gryt oraz panią Lucyną Rokowską-Ramędą, która zorganizowała tegoroczny wyjazd na to Wielkie Święto Literatury.

a_img_2794

Na Targach Książki uczniowie zapoznali się z ofertą wydawniczą polskich i zagranicznych wydawnictw a także uczestniczyli w spotkaniach z autorami na stoiskach i w salach. Licealiści mieli również okazję zwiedzić stoiska z książkami elektronicznymi oraz akcesoriami czytelniczymi.

KROPLA MĄDROŚCI:

Nie pomoże Ci żadna z książek, których nie przeczytasz. M.V.Hansen