Tak rodzi się miłość do Melpomeny!

Od „ciarek przechodzących po plecach” i pozostającego jeszcze długo uczucia „wbicia w fotel” po przychodzącą z czasem głębszą refleksję… Od zaskoczenia ułożeniem sceny i włączaniem publiczności w rozwój akcji po zachwyt wieloma kreacjami aktorskimi… Od zaciekawienia po podziw… a nawet miłość… Różne emocje targały licealistami, którzy w listopadzie i grudniu mieli okazję spotkać prawdziwie wysoką Kulturę, przekraczając progi teatrów w Bielsku- Białej, w Krakowie i w Warszawie.

img_20161215_124037

Najliczniej odwiedzanym był Teatr Polski w Bielsku- Białej, na którego deskach wystawiono dramaty Eurypidesa  i Szekspira. Spektakle te obejrzały klasy Ia, Ib, Ie, If/h, IIa („Ifigenia”), IIc/f, IIe, IIh, IIIb, IIIc, IIId,IIIf („Makbet”). Ale nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć również „Lot nad kukułczym gniazdem” w krakowskim Teatrze Bagatela (kl. IIIa) oraz musical „Mamma mia” w warszawskim Teatrze Roma (kl. IIIa i IIIb).

Tradycję wyjazdów wszystkich klas do teatru już od kilku lat pielęgnują szkolne polonistki, panie : mgr Magdalena Biel, mgr Iwona Kaczmarek, mgr Agnieszka Bok i dr Katarzyna Przebinda- Niemczyk. Wybierając z repertuaru okolicznych teatrów spektakle, starają się trafić w gust swoich wychowanków i zaszczepić w nich miłość do Melpomeny. I obserwując reakcje młodzieży na przedstawieniach oraz po ich zakończeniu, można zauważyć, że liczba zakochanych w tej Muzie w naszej szkole z każdą wizytą w teatrze wzrasta.