Puchar Dyrektora zostaje w naszym LO

14 listopada br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 odbył się II Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Andrychowie pod patronatem Zarządu Powiatu Wadowickiego. W zawodach wzięły udział drużyny składające się z dziewcząt i chłopców siedmiu szkół ponadpodstawowych powiatu wadowickiego. Po zaciętej rywalizacji w grupach w finale spotkały się dwa największe powiatowe licea: nasze i wadowickie. Zwycięstwo w turnieju wywalczyła drużyna naszego Liceum i to do niej powędrował Puchar wręczony przez Panią Dyrektor.

Gratulujemy!!!

28A86D06-F3E9-4A76-9C72-29D836483882

Przebieg turnieju:

Po losowaniu grupę A utworzyły zespoły I LO w Wadowicach, ZS nr 2 w Andrychowie, ZSiPO w Kalwarii i CKZiU nr 2 w Wadowicach, a w grupie B znalazły się reprezentacje CKZiU nr 1 w Andrychowie, KEN w Kalwarii i I LO w Andrychowie. Mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 15 pkt. Za zwycięstwo 2:0 drużyna otrzymywała 3 pkt,za 2:1 2pkt, a przegrani 1pkt; porażka 0:2 nie dawała punktu. Po zakończeniu rywalizacji w grupie A o pierwszym i trzecim miejscu decydował stosunek tzw. małych punktów, ponieważ ilość dużych punktów i stosunek setów były identyczne. Po żmudnym liczeniu punktów okazało się, że pierwsze miejsce w tej grupie zajęła drużyna I LO w Wadowicach, drugie miejsce zdobyły zawodniczki i zawodnicy CKZiU nr 2 w Wadowicach, a na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja ZS nr 2 w Andrychowie. W grupie B pierwsze miejsce, z dwoma zwycięstwami, zajęła drużyna I LO w Andrychowie, drugie miejsce przypadło CKZiU, a trzecie KEN Kalwaria. Mistrzowie grup A i B spotkali się w meczu o pierwsze miejsce w turnieju, drugie miejsca zagrały o trzeci stopień podium, a drużyny z trzecich miejsc o piąte.
Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
1. I LO Andrychów
2. I LO Wadowice
3. CKZiU nr 2 Wadowice
4. CKZiU nr 1 Andrychów
5. KEN Kalwaria
6. ZS nr 2 Andrychów
7. ZS i PO Kalwaria
Pierwsze trzy reprezentacje szkół otrzymały z rąk pani dyrektor Katarzyny Przebindy – Niemczyk nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Wadowickiego, a zwycięzca ponadto okazały puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Andrychowie.
Zwycięska drużyna I LO w Andrychowie wystąpiła w składzie:
Klaudia Bodzek 3b, Karolina Partyka 3e, Zuzanna Bizoń, Wiktoria Masiuk 2e, Paulina Mider 2d, Patrycja Bogunia 1ep, Szymon Kożuch (kapitan), Kacper Komendera, Wojciech Wnęczak, Patryk Pasternak 3e i Mateusz Mizera 1a.
Opiekun zespołu: mgr Paweł Kopaczewski.
W przeprowadzeniu zawodów pomagała klasa 3e. Sędziowie główni : Jakub Banat 3e, Szymon Kasperek 3d i Marcin Mizera 2a. Sędziowie liniowi: Klaudia Lubera, Natalia Słanek 2d, Mateusz Chamera, Miłosz Mazgaj 1c, Wojciech Dendys, Wojciech Charaszkiewicz, Olaf Grzybek 1a i Kamil Bodzek 1e.
Turniej zorganizowali: mgr Wanda Tomiczek – Jamróz, mgr Anna Guzdek, mgr Paweł Kopaczewski, mgr Roman Rupik.