Prawie jak studenci

Wczesnym rankiem 13 grudnia 2016r. grupa licealistów, uczestniczących w programie Małopolska Chmura Edukacyjna, pod opieką nauczyciela informatyki w naszej szkole- pana mgr. Grzegorza Białowa wyjechała do Krakowa, by na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, jaką jest Akademia Górniczo- Hutnicza, wysłuchać wykładu na temat rekurencji w programowaniu.

dsc_0140

W tajniki programowania wprowadzał przyszłych studentów pracownik naukowy Katedry Informatyki (i zarazem prorektor ds. studenckich tego kierunku) dr inż. Marek Gajęcki. Po wykładzie uczniowie mieli możliwość obejrzenia kilku pomieszczeń, jakimi dysponuje uczelnia, między innymi – serwerowni, pomieszczenia grafiki komputerowej 3d czy sieci komputerowych.