Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

W dniu 31.03.2015 we wtorek w naszej szkole został zorganizowany po raz kolejny Powiatowy Konkurs  Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych Die deutschsprachigen Länder entdecken”, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

W konkursie wzięło udział 23 uczniów z 7 szkół: Zespół  Szkół nr 1 w Wadowicach (opiekun: mgr Natalia Kensiak), Zespół  Szkół nr 1 w Andrychowie (opiekun: mgr Agata Mularska-Bryndza), Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej (opiekun: mgr Gabriela  Kosowska), Zespół Szkół   nr 2 im. Ks. S. Staszica w Wadowicach(opiekun: mgr Iwona Koźbiał), Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej(opiekun: mgr Ewelina Bigos), Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy (opiekun: mgr Włodzimierz Mamoń) oraz  nasze Liceum im. Marii Skłodowskiej- Curie. Uczestnicy zostali zakwalifikowani do etapu powiatowego po napisaniu konkursu  na etapie szkolnym. Zarówno  pierwszy jak i drugi etap przygotowały germanistki z naszego liceum: mgr Joanna Kawczak, mgr Sylwia Ochman, mgr Sylwia Rupik i mgr Joanna Mikołajko.

Pierwsze miejsce zajął Jacek Jancarczyk z Zespółu  Szkół nr 1 w Andrychowie, drugie – Sylwia Pyrek i trzecie – Klaudia Trąbka z Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zwycięzcy otrzymali nagrody! Serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku!

(SO)