Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

W czwartek w naszej szkole odbył kolejny Powiatowy Konkurs  Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych Die deutschsprachigen Länder entdecken”, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

konkurs_niemiecki0005

W konkursie wzięło udział 23 uczniów z  5 szkół: Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej(opiekun: mgr Gabriela  Kosowska), Zespół Szkół   nr 2 im. Ks. S. Staszica w Wadowicach(opiekun: mgr Iwona Koźbiał), Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej(opiekun: mgr Anna Bułat -Żak), Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy (opiekun: mgr Lucjan Pietrykowski) oraz  nasze liceum .

Uczestnicy zostali zakwalifikowani do etapu powiatowego po napisaniu konkursu  na etapie szkolnym. Zarówno  pierwszy jak i drugi etap przygotowały germanistki z naszego liceum: mgr Joanna Kawczak, mgr Sylwia Ochman, mgr Joanna Mikołajko i mgr Sylwia Rupik

I miejsce zajęła Kinga Pająk– uczennica klasy II f LO w Andrychowie

II miejsce zajęła Kinga  Gałuszka uczennica klasy III ZSiOP im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej.

III miejsce zajęła Karina Michta uczennica klasy IIc ZSiOP im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zwycięzcy otrzymali nagrody! Serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku!