Polała się krew

We czwartek 10.11.2016, w przeddzień Święta Niepodległości, w naszej szkole odbyła się kolejna Akcja Krwiodawstwa. Tym razem dzięki uczniom i absolwentom naszej szkoły oraz uczniom ZDZ Andrychów udało się zebrać ok. 17 litrów krwi.

received_895500823917217

 

Tradycyjnie uczniowie i absolwenci naszej szkoły bardzo licznie przybyli, by móc podzielić się najcenniejszym darem – swoją krwią. Miło nam również było gościć uczniów z ZDZ Andrychów wraz z opiekunem mgr. Jarosławem Andrejko.

Dzięki tym wszystkim młodym dawcom udało się zebrać około 17 litrów krwi. Godnym podkreślenia jest to, na co zwróciła uwagę lekarka  z ekipy RCKiK, że nasi krwiodawcy są coraz bardziej świadomi, dzięki czemu tylko ok.3% chcących oddać krew nie zostaje dopuszczonych z różnych- najczęściej zdrowotnych- przyczyn.

Dziękujemy wszystkim krwiodawcom i zapraszamy ponownie w lutym 2017r.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do naszego absolwenta, który ponownie wykonał dla nas breloczki (na zdjęciu). Dziękujemy JACUŚ!

Organizatorem Akcji Krwiodawstwa w naszym Liceum jest Pan mgr Paweł Kopaczewski.

(PK)