Odkrywali swoje wnętrze

Miłość do… języka niemieckiego, depresja, smutek, różne lęki i ich personifikacje, pragnienia bycia dobrą wróżka lub księżniczką z bajki, cechy anielskie i natura diabełka, dusza buntownika (hippisa) lub rockmana, natura sportowca, wojownika, osoby z zasadami (harcerza),  pracowitość (złota rączka, pszczelarz),  duże dziecko (pingwiny, Minionki, jednorożce)…, słoneczne oblicze lub wieczna zabawa, nieustające pragnienie świętego spokoju, snu, leniuchowania…- to wszystko mieszka w duszach  uczniów naszej Szkoły lub też stanowi o jakiejś cesze ich charakteru czy osobowości.  Do odkrycia części swojej natury zachęcił dziś licealistów Samorząd Uczniowski, organizując pierwszy w tym roku szkolnym Dzień Tematyczny pt.: „Pokaż kotku, co masz w środku”. Było różnorodnie, kolorowo, oryginalnie i pomysłowo, czasem przerażająco, innym razem śmiesznie lub  po prostu uroczo. Jedni postarali się mniej (może to też jakaś część ich natury?), a inni zachwycili pieczołowitością w wykonaniu stroju, kreatywnością lub też niezwykłym poświęceniem, by wytrwać w przebraniu kilka godzin (kto widział pingwina, rozumie, o czym mówię). Wśród najlepszych charakteryzacji jury (pani wicedyrektor mgr Anna Lulek, Alicja Talaga (IIh) i Zuzanna Ogiegło (IIdi)) doceniło tę: Michała Talara (Ia), Wiktorii Urbańskiej (Ih), Nikodema Łysonia (IIb) i Kacpra Budy (IIIa). A wśród najliczniej przebranych klas wygrały IIIb (solidarnie odczuwająca depresję przedmaturalną), IIb (prezentująca największą różnorodność przebrań) i Ia (jedyny mat-fiz, który podjął to dosyć „humanistyczne wyzwanie”).

Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

DSC00886

zdj. Alicja Grabowska

zdjęcia: Alicja Grabowska (Ib)