Oddali hołd lotnikom

W dniu 13.11.2016r. na Cmentarzu Komunalnym w Andrychowie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej bohaterskim lotnikom niosącym pomoc powstańczej Warszawie. 

imag0044

Wśród nich został wyróżniony andrychowianin – sierż. Józef Witek, który zginął wraz z załogą Liberatora w nocy 14/15 sierpnia 1944r. Przed Mszą Świętą celebrowaną przez ks. dziekana Stanisława Czernika, proboszcza Parafii św. Macieja, wystąpiła młodzież naszego Liceum: chór szkolny, solistki (Aleksandra Stopa i Izabela Snażyk) oraz recytatorki ( Wiktoria Łabędzka i Patrycja Bizoń). Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, na który złożyły się pieśni patriotyczne i wiersze o polskich lotnikach walczących podczas II wojny światowej. Występ przygotowali: Pani mgr Iwona Kaczmarek i Pan mgr Marek Bakalarski.

 

Więcej zdjęć i relacja z uroczystości również na stronie:

http://www.mamnewsa.pl/newsy,15320-andrychow-upamietnili-bohaterskiego-lotnika-z-andrychowa–foto-

(IK)