Od upadku po sławę

W ramach lekko spóźnionego prezentu mikołajkowego klasa Ia  wraz z  wychowawczynią panią mgr Magdaleną Biel 13 grudnia br. wybrała się do kina. Ostatecznie, po niełatwym wyborze seansu spośród wielu propozycji filmowych, licealiści obejrzeli – wydawałoby się, mało świąteczny – obraz  Łukasza Palkowskiego pt.: „Najlepszy”. Film, do którego na początku jednak nie wszyscy byli przekonani, okazał się być prawdziwą niespodzianką – a przesłanie, z którym pozostawił oglądających, rozgrzało ich serca lepiej niż kilka świątecznych komedii razem wziętych.

NAJLEPSZY_plakat_media

„Przygodę zaczęliśmy od wygodnej podróży pociągiem. Następnie udaliśmy się na krótki spacer po Bielsku-Białej. Podziwianie wspaniałych kamienic umilała nam przepiękna pogoda. Nasz spacer skończył się w Galerii „Sfera”, gdzie znajdował się najważniejszy punkt naszej wycieczki -Kino Helios, w którym mieliśmy obejrzeć wybrany przez nas film. O godzinie 11.00 zaczęliśmy szukać dla siebie odpowiednich miejsc i już chwilę później zatopiliśmy się na prawie dwie godziny w niebywałym skupieniu. Okazało się, że film oczarował wszystkich. Nic dziwnego. Opisana historia, która jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, a mianowicie życiu polskiego sportowca – Jerzego Górskiego, wywołuje u odbiorcy paletę rozmaitych emocji. Od szczerego śmiechu do łez, przez fascynację i niedowierzanie. Opowieść nauczyła nas, że nawet z największego upadku można powstać, ale nie dała nam ani na moment złudzeń, że będzie to proste. Nie oszukuje nas, mówi wprost „trzeba dać coś z siebie, walczyć, wierzyć”. Niemniej jednak po obejrzeniu można poczuć się ogromnie zmotywowanym, napełnionym nadzieją na lepsze. Film z pewnością polecamy każdemu. Niezależnie od wieku można znaleźć w nim cenne wartości.”

Ania Ślesak