Na zakończenie obozu popłynęli do Szwecji

8 dni obozu sportowego w Rudnie, wypełnionych niezwykle intensywnie i pracowicie, zakończył turniej „dwójek” plażowych oraz dwójkowy slalom kajakowy. Podsumowanie zmagań sportowych uczestników (którzy walczyli o tytuł najlepszego zawodnika i zawodniczki obozu) wyłoniło zwycięzców wśród dziewcząt i chłopców. Po bardzo ekscytującej rywalizacji te tytuły przypadły Martynie Bieniek (zdobyła w sumie 539 pkt. ) i Karolowi Gondko (uzyskał 541,5 pkt.) Gratulacje !!!

W końcu nadszedł czas wyłącznie na relaks. Klasa IIe z opiekunami udała się promem do Karlskrone. Po zaokrętowaniu i pysznej kolacji przepłynęli do Szwecji, gdzie w trakcie wypełnionej atrakcjami wycieczki mieli okazję zobaczyć wszystko, co jest charakterystyczne dla tego skandynawskiego kraju.

received_1173596249452012

Program tego krótkiego pobytu w Szwecji obejmował:

 • Przystanek przy kamieniu runicznym Björketorpsstenen.
 • Wizyta na cmentarzysku z epoki wikingów w Hjortsberga / Hjortahammar.
 • Przejazd do Ronneby i wizyta w średniowiecznym kościele oraz spacer
  po najstarszej dzielnicy miasta, Bergslagen.
 • Dawne uzdrowisko Ronneby Brunn – spacer po parku zdrojowym.
 • Wycieczka autokarowa po Karlskronie – m. in. Nabrzeże Królewskie
  z Bastionem Aurora, rynek, wyspa Stumholmen.
 • Zwiedzanie Muzeum Morskiego
 • Punkt widokowy w Karlskronie i wyspa Björkholmen.
 • Przejazd na wyspy Senoren, Sturkö i Tjurkö.
 • Cieśnina Finskan – widok na wojskową twierdzę Kungsholmen.
 • Spacer w dawnym kamieniołomie na wyspie Tjurkö.

Dzięki: świetnemu przygotowaniu tego dziesięciodniowego pobytu klasy IIe nad Jeziorem Orchowym przez nauczycieli wychowania fizycznego – panów: mgr. Pawła Kopaczewskiego i mgr. Romana Rupika;  zaangażowaniu uczniów; znakomitej pogodzie i wynikającej z powyższych czynników doskonałej atmosferze panującej podczas całego wyjazdu,  pierwszy obóz sportowy nad Jeziorem Rudna zapisuje się w historii szkolnych wycieczek jako niezwykle udane przedsięwzięcie, które warto powtórzyć w następnych latach z kolejnymi klasami sportowo-turystycznymi.