Musicalowe przeboje

Któż z nas nie ma choć jednego swojego ulubionego musicalu? Któż nie potrafi zanucić choć jednej musicalowej piosenki? Z pewnością niewielu. Bo spektakle (filmy), w których, obok aktorów, równorzędną rolę gra muzyka, należą do tych ulubionych przez widzów.

IMG_3147

Jednym z najpopularniejszych obecnie tego typu dzieł jest tegoroczny faworyt oscarowy – film  La La Land. Ale do klasyków w dziedzinie musicali należą: Upiór w operze, Nędznicy, Koty,  Jekyll and Hyde, Grease…. I właśnie najsłynniejsze melodie z tych spektakli oraz  z niektórych operetek ( Zemsta nietoperza, Wesoła wdówka, Księżniczka czardasza) wybrzmiały na koncercie w Filharmonii Krakowskiej, na który w miniony czwartek wybrała się grupka licealistów.

„26 stycznia 2017r. uczniowie z klas Ib i IIh wysłuchali koncertu z cyklu Musica Ars Amanda pt. „W Wiedniu i na Broadwayu”. Orkiestra zaprezentowała fragmenty najbardziej znanych operetek oraz utwory z popularnych współcześnie musicali, pokazując tym samym ewolucje form muzycznych na przestrzeni lat. Wyjazd zorganizowała pani mgr Lucyna Rokowska-Ramęda.”

Krzysztof Gilek