Kondycja, technika i siła

W poniedziałek 10 czerwca br. klasa II e (turystyczno-sportowa) rozpoczęła swój letni obóz w Rudnie, którego mottem w tym roku jest ”Kondycja, technika i siła”. Licealiści pod okiem trenerów: pana mgr. Pawła Kopaczewskiego i pana mgr. Romana Rupika, poprawiają kondycję, ćwiczą technikę i uczą się, jak wielka jest siła drużyny.

oboz_2

Po przyjeździe nasi prowadzący, mgr Paweł Kopaczewski i mgr Roman Rupik, rozpoczęli realizowanie tegoż motta, przeprowadzając pierwszą konkurencję punktową a mianowicie 400 m na stadionie, żaden z nich nie wziął pod uwagę, że po wykańczającej podróży brakuje nam sił. Ustawiła ona jednak pierwszy ranking mający wpływ na podział par w kolejnych konkurencjach. Na nasze szczęście resztę wieczoru mieliśmy wolne, więc skorzystaliśmy z możliwości kąpieli w jeziorze. Kolejne dni, dzięki naszym prowadzącym, pozwoliły nam odkryć piękno wielu dyscyplin. Przez chwilę stawaliśmy się dyskobolami, oszczepnikami, kulomiotami, kolarzami, siatkarzami, piłkarzami oraz kajakarzami. Mieliśmy okazję wybrać się na punkt widokowy, który okazał się harmonijnym azylem, aż po horyzont rozciągały się lasy. Codziennie rano Pan Trener Roman przeprowadza poranny rozruch. Tłumaczy nam zasady funkcjonowania musztry. Każdy ranek rozpoczynamy od usłyszenia „ baczność, spocznij, w prawo zwrot, biegiem na stadion marsz”. Na początku mieliśmy problem z zrozumieniem o co chodzi w słowach „biegiem marsz”, jednak po kilku dniach nam się to udało. Podczas pływania kajakiem nauczyliśmy się jak ratować tonącą osobę oraz chłopcy zrozumieli jak potrzebne są kapoki. Zazwyczaj wieczory spędzamy na graniu w piłkę nożną albo karty. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania oraz uczy nas pokonywać własne słabości.

Julia i Asia