Klejnot nad klejnotami

We czwartek 24 czerwca br. w sali plenarnej Sejmiku Województwa Małopolskiego uczeń naszego Liceum Łukasz Żmij (kl.1a) odebrał Nagrodę „Małopolski Carolus” w kategorii gemma gemmarum (klejnot nad klejnotami).

Czym jest „Małopolski Carolus” ? To tytuł, który jest przyznawany uczniom ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy wzorując się na osobie Jana Pawła II – człowieka wielu pasji –z zaangażowaniem rozwijają swoje zdolności, talenty i zainteresowania z różnych dziedzin. To małopolskie wyróżnienie otrzymują uczniowie jako nagrodę dla swojej systematycznej pracy nad kształtowaniem charakteru w myśl słów Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. Wbrew wszystkim mirażom ułatwionego życia musicie od siebie wymagać. To znaczy właśnie „więcej być”.”

Wraz z piękną statuetką Łukasz otrzymał czek na 5 tys. zł.

Serdecznie gratulujemy  Łukaszowi i cieszymy się, że Kapituła Nagrody (spośród 30 wniosków nadesłanych z całej Małopolski w tej kategorii), wybrała właśnie Łukasza, który jeszcze jako uczeń szkoły podstawowej odnosił wiele sukcesów w konkursach z przedmiotów ścisłych, przyrodniczych oraz humanistycznych a pierwszy rok nauki w naszym Liceum potwierdził tylko jego liczne talenty.

Jesteśmy dumni!