Klasa 1fh na Rysiance

W dniach 15 – 16 IX odbyła się wycieczka klasy 1fh  pod opieką wychowawczyni – Pani Iwony Kaczmarek i Pani Anny Krawczyk.

1

Trasa wiodła z Żabnicy Skałki przez Halę Boraczą, Halę Lipowską na Rysiankę. Pomimo początkowo trudnego podejścia upór i dobry nastrój pozwoliły pokonać na szlaku niepewność i brak wiary w siebie. Po prawie czterogodzinnej wędrówce naszym oczom ukazał się szczyt z upragnionym schroniskiem. Po zakwaterowaniu z nowym przypływem energii zorganizowaliśmy ognisko, któremu towarzyszyły zabawy, żarty i piosenki. Wieczór upłynął w cudownej, luźnej atmosferze. Dopiero zimno przegoniło nas do pokoi w przyjaznej „Betlejemce”.

Następnego dnia ponownie przywitało nas piękne słońce. Mogliśmy jeszcze raz delektować się cudowną panoramą Beskidów. Powrotna droga zielonym szlakiem minęła szybko. Mimo zmęczenia byliśmy bardzo zadowoleni z osiągnięcia tak urzekającego widokami celu, jakim jest Hala Rysianka!