Jadą na finał centralny OMTTK !!!

W dniach 10.05. – 11.05. 2019 r. nasza drużyna w składzie: Jakub Górkiewicz IA, Gabriela Strączek IA i Wiktor Rusinek IB, wzięła udział w eliminacjach wojewódzkich XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego i awansowała do finału centralnego. Etap wojewódzki odbył się w Rzykach.

Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach: test wiedzy z krajoznawstwa, udzielania pierwszej pomocy, przepisów ruchu drogowego, topografii i historii turystyki. Konkurencje praktyczne dotyczyły rowerowego toru przeszkód, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz marszu na orientację. Turystyczne ABC polegało m.in. na rozpoznawaniu zabytków Podlasia i potraw kuchni podlaskiej. Drużynę naszych licealistów przygotowała pani mgr Marta Karcz.

GRATULUJEMY!!!

Finał XLVII OMTTK PTTK odbędzie się 31.05.2019 – 02.06.2019 r w Augustowie, województwo podlaskie. Już teraz życzymy powodzenia!

IMG-20190512-WA0000