Idzie śladami Karola!

Już od kilku lat młodzi mówcy z naszego Liceum zdobywają najwyższe laury w Konkursie Krasomówczym. W 2015 roku konkurs ten wygrał Karol Nowak, który w nagrodę uczestniczył w tygodniowej wycieczce do Brukseli. Miło nam poinformować, że ubiegłoroczny laureat ma godnego następcę! Jest nim Bartosz Mikrut z klasy If/h – zwycięzca etapu rejonowego XIX  Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego!

img_20161119_111131

W sobotę 19 listopada 2016r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity w Wadowicach odbyły się eliminacje rejonowe XIX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. W tym roku temat związany był z okrągłą rocznicą Chrztu Polski i brzmiał „Lux ex Roma (Światło z Rzymu). Chrzest Polski 966-2016”. Wśród młodych mówców reprezentujących Małopolskę Zachodnią najlepszy okazał się Bartosz Mikrut (kl. If/h). Oczarował jurorów swoim, wygłoszonym niezwykle sugestywnie i z wielką ekspresją, przemówieniem i jako zwycięzca tego etapu będzie w najbliższą środę reprezentował nasz rejon w finale konkursu, który odbędzie się w Katowicach. Opiekunką Bartka jest pani mgr Iwona Kaczmarek. Ale w przygotowaniu przemówienia pomagał mu również ksiądz mgr Maciej Dąbrowski. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki przed etapem ogólnopolskim!

Zanim Bartek wygrał etap rejonowy, uczestniczył w eliminacjach lokalnych, które odbyły się we czwartek 17.11 br. w Kętach. Tam zajął drugie miejsce tuż za uczennicą gimnazjum z Witkowic. Jednak w Wadowicach, przy innym jury i przy dużo większej konkurencji, Bartek okazał się najlepszy.

Warto odnotować również,że w tym pierwszym etapie rywalizacji młodych krasomówców, który odbył się w Kętach, uczestniczyła też Anna Pietrusiak (IIa).

Czytaj również na:

http://www.mamnewsa.pl/newsy,15388-wadowice–andrychow–sucha-beskidzka–kety-mowili-pieknie-i-z-sensem–choc-zadanie-bylo-trudne