„Idź swoją drogą!”

Ponad 120 tegorocznych maturzystów zakończyło w piątek 26 kwietnia br. kolejny, ważny etap swojego życia. Przez trzy lata nauki w naszym Liceum pod czujnym i troskliwym okiem wychowawczyń, Dyrekcji oraz wielu nauczycieli licealiści mogli powiększać wiedzę, rozwijać swoje pasje, zainteresowania, poszerzać horyzonty (zwiedzając wiele ciekawych miejsc w Polsce i Europie), kształtować swoją wrażliwość oraz umiejętności odbioru kultury i sztuki (podczas wspólnego oglądania spektakli teatralnych, filmów, wystaw muzealnych)… Trzyletnia nauka zaowocowała zdobyciem  wykształcenia średniego, ale także wielu zapisanych tylko w pamięci i sercach maturzystów wspomnień i doświadczeń. Na końcu tej drogi zwanej: „Nauka w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie” tegorocznych absolwentów żegnali -wręczając im świadectwa ukończenia szkoły, nagrody i listy pochwalne- pan dyrektor mgr Paweł Mrzygłód, pani wicedyrektor mgr Anna Lulek wraz z wychowawcami. Najbardziej zasłużeni licealiści, wyróżniający się odnoszonymi sukcesami naukowymi, sportowymi i artystycznymi wpisani zostali do Złotej Księgi. Wśród tegorocznych maturzystów zaszczytu tego dostąpili: Damian Mizera, Konrad Kowalczyk, Jan Ściga, Tymoteusz Ściga, Aleksandra Nowak, Aleksander Rupik. Wyjątkowym i wzruszającym momentem tego zakończenia roku były ostatnie życzenia, jakie swoim podopiecznym przeczytały wychowawczynie klas. Fragmenty wierszy Zbigniewa Herberta („Podróż”, „Przesłanie Pana Cogito”), dramatu Szekspira („Hamlet”) oraz „Dezyderaty” najlepiej wyrażały to wszystko, co w tym dniu panie: mgr Joanna Kawczak, mgr Agnieszka Bok, mgr Iwona Kaczmarek i dr Katarzyna Przebinda-Niemczyk chciałyby powiedzieć swoim wychowankom. W imieniu kończących szkołę licealistów słowa wdzięczności wygłosili Szymon Nowak i Wiktoria Fujawa. Podziękowania za przygotowanie tej ostatniej dla maturzystów uroczystości szkolnej należą się również uczniom klas I i II: Paulinie Smolec, Szymonowi Kożuchowi, Michałowi Talarowi, Magdalenie Radwan, Piotrowi Ryczce, Alicji Grabowskiej oraz osobom zaangażowanym w dekorowanie sali gimnastycznej.

Wszystkim nowym absolwentom naszej Szkoły gratulujemy zdobycia wykształcenia średniego oraz życzymy: powodzenia podczas nadchodzących egzaminów maturalnych a także odwagi w kroczeniu swoją własną drogą, zwaną Życiem!!!

maturzysci_48

                   Złota Księga 2019