„Hej, ho – LO!”

Ten okrzyk na długo zostanie w pamięci uczestniczek zawodów Małopolskiej Licealiady Młodzieży w Piłce Ręcznej na szczeblu powiatowym, które odbyły się 07.11.2016 w ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej. Nasze dziewczęta w składzie: Dziedzic Justyna, Fryś Joanna, Kiszczak Karolina, Kural Aleksandra, Łysoń Justyna, Młocek Aleksandra, Młocek Karolina, Odrobina Paulina, Pieczarka Barbara, Pieczarka Justyna,Maciejczyk Wiktoria oraz Rokowska Patrycja prowadzone przez mgr. Pawła Kopaczewskiego, po bardzo trudnym  i długim turnieju sięgnęły po puchar i zapewniły sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek- zawodów rejonowych.

received_620780268101801

Warto zauważyć, że nasza drużyna nie była faworytem tych rozgrywek. Fazę grupową nasze licealistki rozpoczęły od przegranej z ZS nr 2 w Andrychowie 3:4. Następnie wygrały po bardzo nerwowym spotkaniu 5:3 z Zespołem Szkół im. KEN z Kalwarii, co dało im awans do półfinału. Tam czekały na nie faworytki  – zawodniczki gospodarzy turnieju, czyli Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych z Kalwarii. Jednak doskonała obrona i szybie kontrataki spowodowały, że to nasze dziewczyny zameldowały się w finale wygrywając z gospodyniami 8:4. W decydującym meczu nasza drużyna, pokonując wyraźnie Liceum Ogólnokształcące z Wadowic 6:2,  nie pozostawiła złudzeń, kto tego dnia był w najlepszej dyspozycji.

GRATULUJEMY!!!

(PK)