„Gdy wiosna w sercu zawsze gra…”

Hasło to było tematem przewodnim programu artystycznego przygotowanego przez utalentowanych uczniów naszej szkoły z okazji Inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która miała miejsce 6 X w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.

a_dsc01442

Czwartkowy wieczór rozpoczął się wykładem prof. Henryka Klamy z ATH w Bielsku-Białej pt. „Tętno pierwotnej puszczy”.

Po nim wystąpili nasi artyści: Izabela Snażyk z krótkim recitalem, na który składały się jej własne wiersze i piosenki, a także solistki chóru szkolnego: Katarzyna Strojny, Anna Kuźma, Aleksandra Stopa i Wiktoria Mydlarz oraz recytatorka Wiktoria Łabędzka.

Dużą dawkę humoru zaserwowali licznie zgromadzonym w MDK aktorzy koła teatralnego „C’est la vie” – Szymon Nowak i ponownie Wiktoria Mydlarz w scence „Adam i Ewa” Magdaleny Samozwaniec. Niezwykłe wrażenie wywarły układy taneczne: teatr cieni i hip-hop przygotowane przez Martynę Ogiegło i Gabrielę Nosal, a mnóstwo wzruszeń dostarczyła prezentacja taneczna (Karina Potoczna, Alicja Pałosz, Aleksandra Lubas, Robert Pochała), w trakcie której widzowie obejrzeli fotogalerię z różnych warsztatów, wycieczek i innych form aktywności organizowanych przez UTW. Nad stroną techniczną programu czuwali Kacper Pstrowski i Damian Moskwik.

Występ został nagrodzony gromkimi brawami. W ramach podziękowania młodzi artyści otrzymali kosz słodyczy i owoców!

Opiekę artystyczną nad występem objęli: Panie polonistki – Agnieszka Bok i Iwona Kaczmarek oraz Pan Marek Bakalarski prowadzący chór szkolny.

(IK)