Świąteczne spotkanie wolontariuszy

We wtorek 20 grudnia br.  w Piwnicy ART. odbyło się spotkanie wolontariuszy, podczas którego podpisano porozumienia wolontariackie pomiędzy Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Andrychowie a szkolnymi wolontariuszami.

dscf0815

Tym samym nasz wolontariat doczekał się prawnego uwiarygodnienia i wzmocnienia działań. Dzięki tej umowie będziemy mogli na przykład od nowego 2017 roku podjąć od dawna oczekiwaną współpracę z Szpitalem Psychiatrycznym w Andrychowie.

Podczas tego świątecznego spotkania wręczono również podziękowania wolontariuszom, którzy pracowali przy Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Osób Niepełnosprawnych. Pięknym podziękowaniem za współpracę z Fundacją Promyczek wyróżnione zostały Wiktoria Respondek i Monika Lachendro (z kl.IIIf).

Szkolni wolontariusze mogli również podyskutować z osobami zaangażowanymi w organizację Światowych Dni Młodzieży. Odwiedzili nas absolwenci: Tomasz Sordyl (również wolontariusz ŚDM) i Krystian Pogan, który to wraz Patrycją Domasik (kl.IIIf) ozdobił nasze spotkanie muzyką. Zebrani w Piwnicy ART. mogli również obejrzeć wystawę rysunków  pt. „Oczy” autorstwa Aleksandry Cabak(kl.IIb).

Dziękując wszystkim Moim Wspaniałym Wolontariuszom za czas poświęcony potrzebującym, życzę im oraz ich Rodzicom pogodnych, rodzinnych, pełnych empatii i miłości Świąt Bożego Narodzenia. Z Szacunkiem dziękuję za wspólny czas!

Władysław Klaja