Żegnamy Legendę

Każda szkoła ma swoich legendarnych pedagogów; nauczycieli, którzy odcisnęli większe, niż inni uczący, piętno na życiu swoich wychowanków; profesorów, których wspomina się na spotkaniach absolwentów, o których rozmawia przy rodzinnych stołach a opowieści o lekcjach z nimi urastają do rangi mitu i przekazywane są z pokolenia na pokolenie. W historii naszego Liceum niewątpliwie tak zapisał się Pan mgr Stefan Włodarczyk.

 

włodarczyk

Niezwykle wymagający nauczyciel matematyki, postrach niejednego humanisty, potrafiący jednak w wielu młodych ścisłych umysłach rozpalić miłość do królowej nauk. Jego wychowankowie, nauczeni dyscypliny myślenia i jednocześnie bardziej odporni na krytykę, bez problemu radzili sobie na studiach technicznych i ekonomicznych. Wielu absolwentów profesora Włodarczyka zrobiło karierę naukową, założyło świetnie prosperujące firmy lub zostało nauczycielami matematyki.

Ten surowy dla uczniów pedagog był jednocześnie serdecznym, elokwentnym kolegą z pracy, tryskającym poczuciem humoru i inteligentnie puentującym wiele szkolnych sytuacji. Od kilkunastu lat już jako emerytowany nauczyciel co roku odwiedzał naszą Szkołę z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ostatni raz widzieliśmy się z nim w październiku 2017r. I było to nasze ostatnie spotkanie…

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Pana mgr. Stefana Włodarczyka.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne I Liceum Ogólnokształcącego im.Marii Skłodowskiej-Curie

 

Pogrzeb Ś.P. Stefana Włodarczyka odbędzie się we wtorek 3 kwietnia 2018r. o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Andrychowie.