Napisali o czytaniu

Jeden z najczęściej czytanych polskich poetów XX w., niesłusznie uznawany przez wielu za łatwego w odbiorze, twórca liryki przepełnionej miłością do Boga, drugiego człowieka i do natury, niewstydzący się pisać o ludzkich słabościach, wielokrotnie powtarzający, że „nie ma na ziemi sytuacji bez wyjścia” – ksiądz Jan Twardowski, bo o nim mowa, od kilku lat jest patronem Zespołu Szkół nr 1 w Wadowicach (obecnie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2). Pragnąc przypomnieć jego osobę, spuściznę literacką i poglądy, co roku w październiku wadowicka „Budowlanka” organizuje konkurs literacki i plastyczny „W hołdzie ks. Janowi Twardowskiemu”.  W poprzednich latach uczniowie naszego Liceum zdobywali  już w tym konkursie nagrody i wyróżnienia. Nie zdarzyło się jednak do tej pory, by aż czworo licealistów w jednej edycji mogło cieszyć się z docenienia ich talentu. W tym roku Grand Prix w najstarszej kategorii wiekowej za felieton o czytaniu … etykiet  zdobył Jan Banat z IIe. Także temat czytania zainspirował uczennice klas pierwszych: Ewę Małecką z Ih oraz Julię Skalak i Gabrielę Gawlas z Ib do napisania wierszy, za które każda otrzymała wyróżnienie.  Dodatkowo Ewę Małecką wyróżniono w kategorii plastyka.

20171122_103552 (1)

Licealiści odebrali nagrody we środę 22 listopada br. z rąk Dyrektora CKZiU pana Jerzego Kotasia oraz Starosty Wadowickiego pana Bartosza Kalińskiego (konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Zarządu Powiatu Wadowickiego). Gratulujemy!!! Opiekunem nagrodzonych uczniów jest pani dr Katarzyna Przebinda-Niemczyk.

Mamy nadzieję, że to początek dobrej passy młodych licealnych poetów, pisarzy i plastyków w tym roku szkolnym. Od kilku lat nasza Szkoła może pochwalić się największą w powiecie wadowickim ilością nagród i wyróżnień zdobywanych przez uzdolnioną artystycznie młodzież. Ciesząc się z kolejnego literackiego sukcesu, jednocześnie gorąco zachęcamy wszystkich uczniów do dzielenia się swoimi różnymi talentami i brania udziału w licznych konkursach, na temat których informacje można znaleźć m.in. u pań polonistek.