Wyrazić wdzięczność

Życzenia, kwiaty, słodkości – zawsze towarzyszą obchodom Dnia Nauczyciela. Na różne sposoby wychowankowie pragną podziękować swoim pedagogom za przekazywaną wiedzę, za pasję, za motywowanie do nauki, zachęcanie do twórczego działania.

Także Samorząd Uczniowski przygotował dla nauczycieli pracujących w naszej szkole niespodziankę. W piątek 12 października br. na sali gimnastycznej odbył się wyjątkowy „Koncert jesienny”, w trakcie którego zaśpiewali: Michał Talar (Ia), Wiktoria Urbańska (Ih), Jakub Nowak (Ie), Sara Bakalarska (IIc/d), Andrzej Janosz (Ia), Weronika Żydek (IIb) a fanfary dla uczących w Liceum na trąbce wygrał Szymon Kaczmarek (Ia). Przedstawiciele nowego samorządu, wspierani przez swoich kolegów, napisali również poetyckie życzenia dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Odczytali je, ujawniając po raz kolejny swój talent aktorsko-interpretacyjny: Gabriela Toka i Philip Madeja (IIb).

Było momentami wzruszająco i lirycznie, momentami śmiesznie i dowcipnie. Udało się Magdzie, Szymonowi, Ani, Ali, Zuzie i drugiej Ali – czyli nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu – stworzyć atmosferę pełną prawdziwej serdeczności i życzliwości. Zaangażowanie licealistów w organizację tej imprezy a także zachowanie uczniów podczas niej (entuzjastyczne oklaski w odpowiednich momentach i pełna skupienia cisza w innych) to chyba najlepsze „Dziękuję” dla wszystkich pedagogów – bo pokazuje prawdziwy sens ich pracy ( czyli wychowywanie wrażliwych, utalentowanych i odpowiedzialnych ludzi).

DSC00562

Wierszyki dla nauczycieli (autorzy: Radosław Zwinczak, Jakub Cinal, Szymon Kożuch, Magdalena Radwan, Alicja Talaga)

Podziękowania dla nauczycieli