Worek nagród dla szkolnych artystów

XXXVII Małopolski Festiwal Artystyczny Młodzieży zakończył się w poniedziałek 29 maja br. Galą Finałową w Teatrze GROTESKA. Podczas niezwykłego, wypełnionego Sztuką (tańcem, śpiewem, teatrem, literaturą, fotografią, malarstwem, filmem), popołudnia nagrodzono uzdolnionych artystycznie młodych ludzi z województwa małopolskiego. W gronie laureatów, jak to się dzieje systematycznie już od 10 lat, znaleźli się utalentowani wokalnie i literacko uczniowie naszego Liceum.

2

3

GRAND PRIX przeglądu muzycznego otrzymała Wiktoria Mydlarz, którą publiczność zgromadzona w krakowskiej GROTESCE mogła usłyszeć w trakcie Gali (Wiktorii na pianinie akompaniowała Izabela Snażyk). III miejsce w tej samej kategorii muzycznej powędrowało do Anny Kuźmy a wyróżnienie, również za zdolności wokalne, przyznano Marii Walczak. Także w przeglądzie literackim wśród nagrodzonych dominowała grupa uczniów naszego Liceum. I  miejsce w kategorii dziennikarstwo powędrowało do Wiktorii Kierczak, III nagrodę otrzymał Jan  Banat a Natalia Julia Wróbel, Maria Rokowska, Mariola Wojewodzic i Joanna Wosiewicz z Krakowa wróciły z wyróżnieniami. Oprócz poruszającego śpiewu Wiktorii Mydlarz ze sceny teatralnej przepięknie wybrzmiał wiersz Wiktorii Marzec, za który młoda humanistka otrzymała wyróżnienie.

Mottem tegorocznej Gali były słowa Wojciecha Młynarskiego:

Memu ciału wystarczy trzydzieści sześć i sześć, 
mojej duszy potrzeba znacznie więcej. 

Tak ogromne zaangażowanie uczniów naszego Liceum podczas tegorocznego Festiwalu Artystycznego Młodzieży pokazuje, jak bliskie naszej szkole są te słowa. Przy śpiewie licealistek, przy lekturze poezji, prozy, felietonów i reportaży tworzonych przez naszych uczniów, na wernisażach ich prac plastycznych i fotografii a także na sztukach teatralnych przez nich wystawianych „dusza rzeczywiście może się ogrzać”.

10 nagród i wyróżnień na ok. 30 licealistów występujących w tym roku we wszystkich festiwalowych kategoriach sprawiło, że tylko o włos nasze Liceum przegrało „PEGAZA”, czyli Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty dla szkoły wyróżniającej się pod względem aktywności artystycznej uczniów. Ale miejsce tuż za krakowskim XXX LO cieszy nas również, bo pokazuje, że na naszym terenie- w Małopolsce Zachodniej- nie mamy sobie równych, jako szkoła ponadgimnazjalna rozwijająca różnorodne uzdolnienia artystyczne młodzieży. Jak to wielokrotnie podkreśla Pan Dyrektor Paweł Mrzygłód: „Potrafimy szlifować te talenty-diamenty, które do nas przychodzą już zauważone w szkole gimnazjalnej, ale i szczycimy się wieloma spektakularnymi odkryciami zupełnie nowych umiejętności aktorskich, wokalnych, literackich, dziennikarskich, fotograficznych, plastycznych naszych wychowanków!”

Do konkursu licealistów przygotowywały polonistki: mgr Iwona Kaczmarek, mgr Agnieszka Bok i dr Katarzyna Przebinda-Niemczyk.

GRATULUJEMY SUKCESU TEGOROCZNYM LAUREATOM!

A wszystkich, którzy, obok zdobywania wiedzy, pragną rozwijać swoje zdolności artystyczne i odkrywać w sobie nowe talenty, zapraszamy do nauki w naszym Liceum!

PS. Gratulujemy także wyróżnionemu podczas tegorocznego Festiwalu w kategorii muzyka zespołowi ÓSME NIEBO z Wieprza, w którym również występują nasze zdolne licealistki!