W świecie książek

We czwartek 26 października br. 38 licealistów z klas: Ib, Icd, Ih, If, IIb, IIfh, IIIb miało okazję przenieść się na parę godzin w miejsce, w którym nie trzeba było nikogo zmuszać do czytania, w którym na hasło „lektura” nikt się nie krzywił a słowo książka było odmieniane przez wszystkie przypadki.

IMG_3188

W tej przestrzeni wydzielonej w Krakowie na czas trwania imprezy o zasięgu międzynarodowym książki się przeglądało i kupowało, o książkach się mówiło i marzyło, z książkami się fotografowano i przemierzano z nimi kolejne hale, książkom nie można było się oprzeć a zapach nowych książek unosił się w powietrzu. To prawdziwe oderwanie się na parę godzin od świata, w którym słowo (i obraz) wydrukowane na papierze zostało zdominowane przez słowo (i obraz) wyświetlone na ekranie, naszym licealistom zorganizowała pani mgr Lucyna Rokowska-Ramęda. W opiece nad tą sporą grupką młodych miłośników literatury, zwiedzającą 21. Międzynarodowe Targi Książki, pomogła jej pani mgr Ewelina Prus-Bizoń.