Po zwycięstwo!

Już 5 czerwca br. w Poznaniu zaczyna się ogólnopolski finał Olimpiady Solidarności. W trzyosobowej grupie uczestników reprezentujących Małopolskę znajduje się nasz licealista Łukasz Kierpiec z kl. IIh. Nagrodą za świetny występ w eliminacjach wojewódzkich, ale i kolejnym etapem przygotowań do ostatniego etapu konkursu, była trzydniowa wycieczka finalistów do Gdańska. Podczas kwietniowego pobytu (14-17.04) w Europejskim Centrum Solidarności olimpijczycy spotkali się m.in. z Lechem Wałęsą i Bogdanem Borusewiczem,  uczestniczyli w warsztatach  filmowych, dziennikarskich, sztuki wystąpień publicznych i mocy kreatywności oraz wzięli udział w nocnym zwiedzaniu Gdańska pod hasłem „Gdańsk-miasto Wolności”. Teraz w Poznaniu, podczas dwudniowych zmagań, uczestnicy Olimpiady powalczą m.in. o indeksy na wymarzone uczelnie.

Trzymamy mocno kciuki za ekipę z naszego województwa, szczególnie wspierając Łukasza!!!

2 (5)