Teatr ich życiem

Już od kilkunastu lat w naszym Liceum istnieje niezwykła grupa teatralna. Jej założycielką, opiekunką, instruktorką i dobrym duchem jest pani mgr Iwona Kaczmarek.

SONY DSC

Teatr „C’est la vie” co roku przyciąga nowych licealistów, którzy mogą rozwijać swój talent aktorski, recytatorski czy wokalny. Młodzi aktorzy odnoszą liczne sukcesy podczas przeglądów i festiwali teatralnych. Są zauważani przez jurorów, podziwiani przez publiczność. Wielokrotnie uświetniali uroczystości szkolne.A niedawno fragmenty spektakli przygotowanych przez uzdolnionych licealistów również mogli  obejrzeć i oklaskiwać  mieszkańcy Andrychowa- podczas wrześniowych Dni Solidarności z osobami chorującymi na schizofrenię a także podczas październikowej inauguracji kolejnego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W miniony wtorek, 11 października, z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej młodzi artyści, w ramach prezentu dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły, wystawili sztukę pt: Przeciw kobietom. W tym opartym o teksty m.in. Magdaleny Samozwaniec spektaklu celnie, ironicznie i humorystycznie sportretowano nie tylko tytułowe kobiety, ale i nieumiejących poradzić sobie z nimi mężczyzn. Gratulujemy występu!

A wszystkich zainteresowanych rozwijaniem talentów w szkolnym kole teatralnym zapraszamy do pani mgr Iwony Kaczmarek!