Talenty rozdane

W dniu 17 grudnia br. w Wadowickim Centrum Kultury odbył się Koncert Galowy, na którym wręczono statuetki „Talent 2017” zwycięzcom tegorocznej edycji. Jak co roku konkurs zdominowali wokaliści, wśród których w kategorii szkół ponadgimnzjalnych nominowane zostały trzy nasze uczennice–Katarzyna Strojny z klasy III fc oraz Maria Walczak i Anna Kuźma z klasy II fh. Statuetka powędrowała do Kasi Strojny, która na niedzielnej gali zaśpiewała utwór Agnieszki Osieckiej „Kiedy mnie już nie będzie”. Utalentowana licealistka będzie także reprezentowała naszą szkołę na Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2018”. Już teraz trzymamy kciuki za jej sukces. Na scenie WCK zaprezentowała również swoje wyjątkowe możliwości wokalne Marysia Walczak –  zaproszona przez jury. Wykonana przez nią piosenka  „Tańczące Eurydyki” poruszyła serca publiczności. Warto wspomnieć, iż w finale konkursu powiatowego jurorzy festiwalowi podkreślali, że nigdy wcześniej nie słyszeli tak dobrze zaśpiewanej wersji piosenki Anny German. Drugą cenną statuetkę „Talent 2017” zdobyła-w kategorii recytacja–Sandra Romik z klasy III fc. Sukces zapewniła jej świetna interpretacja wiersza Wisławy Szymborskiej „Urodziny” i fragmentu prozy Johna Greena „Papierowe miasto”. Sandra do konkursu przygotowywała się pod czujnym instruktorskim okiem pani mgr Iwony Kaczmarek.

Wszystkim uczniom reprezentującym nasze Liceum w każdej z konkursowych kategorii serdecznie dziękujemy, a nagrodzonym licealistkom gorąco gratulujemy!!!

2017-12-18 05.01.58 1