Ta sama, a jednak inna…

PIWNICA ART. to miejsce „nie-miejsce” w naszym Liceum. Miejsce- bo rzeczywiście istnieje w budynku naszej szkoły. „Nie-miejsce”, bo to przestrzeń z duszą. PIWNICA ART. to przede wszystkim trwający już 20 lat projekt skupiający niezwykłe osobowości – licealistów, absolwentów, pedagogów. 27 października 2017r. o godz. 18.00 wszystkich związanych z naszą PIWNICĄ ART. zapraszamy na jubileuszowe spotkanie. A odbędzie się ono w znanych piwnicznych wnętrzach, które jednak, dzięki ogromnemu talentowi, pracowitości i niezwykłej kreatywności dwóch licealistek: Pauliny Formas i Aleksandry Cabak z kl.IIIb, zmieniły swój wygląd.

różne 322

 Od morskich głębin po fantastyczne, górskie krajobrazy, od przepięknych kwiatów po tajemnicze ślepia wyłaniające się z ciemności – takie (i nie tylko!) motywy znajdziemy teraz na ścianach, suficie, a nawet na podłodze Piwnicy!
Nieoficjalne, ponowne otwarcie Piwnicy odbyło się 29 czerwca br. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Pana pedagoga Władysława Klai, kierownika całego przedsięwzięcia oraz bliskich uczennic, którzy od początku wspierali je w realizacji ich ambitnego projektu.
 A już od końca września w PIWNICY ART. humaniści znów spotykać się będą z DYLEMATAMI TEMIDY, oglądając ambitne dramaty z kinematografii polskiej i światowej.
W odnowionej przestrzeni piwnicznej z pewnością wybrzmi jeszcze niejedna gitara, niejeden gość podzieli się ze słuchaczami i widzami swoim talentem i niezwykłymi przeżyciami, niejedna burzliwa dyskusja będzie się toczyć i niejeden odkrywczy pomysł lub wartościowa inicjatywa narodzi się w tych ścianach…
A licealistki – Paulina i Ola – swoim bezinteresownym zaangażowaniem w remont PIWNICY ART., czasem poświęconym temu zadaniu oraz talentem, z którym podzieliły się z innymi, pokazały najlepiej, na czym polega tajemnica sukcesu 20 lat istnienia tego miejsca „nie-miejsca”.