Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

16 listopada troje naszych uczniów z klasy Ia – Damian Mizera, Adam Kolber oraz Seweryn Kobiela wzięło udział w IX Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week), który w tym roku  odbył się w dniach 14-20 listopada 2016 r.

a_20161116_113204

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to ogólnoświatowa inicjatywa, mającą na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym” wśród młodych ludzi.

Rokrocznie – przez jeden tydzień listopada wielu uczestników przedsięwzięcia na całym świecie spotyka się z przedsiębiorcami, przedstawicielami instytucji wspierających biznes, pracownikami szkół wyższych, gotowych do dzielenia się wiedzą i zdobytym doświadczeniem w zakresie przedsiębiorczości.

Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w dwóch półtoragodzinnych warsztatach prowadzonych przez pracowników dydaktycznych  z  Zakładu Przedsiębiorczości  i Gospodarki Przestrzennej, Instytutu Geografii, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, którzy co rok włączają się w organizację tego wydarzenia. Damian, Adam i Seweryn uczestniczyli w warsztatach: „ Diagnoza i trening kompetencji przedsiębiorczych” oraz mieli okazje zgłębić swoją wiedze na temat gry PowerPlayer podczas warsztatów nt. „Kształtowanie podstaw przedsiębiorczych i proekologicznych uczniów z wykorzystaniem gry PowerPlayer”, po których mogli przeprowadzić wstępną rozrywkę gry. Opiekunem uczniów była dr Kamila Ziółkowska-Weiss.

(KZW)