Sprzątali Beskid Mały

W sobotę 21.04.2018 uczniowie klas Ia, Ib, Ie, If, Ih i  IIa  z opiekunami wzięli udział w akcji „Czyste Beskidy” organizowanej przez koło turystyczne PTTK Chałupa i UM w Andrychowie. Po przybyciu na miejsce zbiórki uczestnicy otrzymali identyfikatory, suchy prowiant i ekwipunek zbieracza śmieci. Następnie grupy zawiezione zostały w wyznaczone miejsca Beskidu Małego. Licealiści przemierzali szlaki, zbierali śmieci i podziwiali piękno gór. Dzięki uczniom szkół naszej gminy górskie trasy zostały choć częściowo posprzątane. Po intensywnym kilkugodzinnym wędrowaniu połączonym ze sprzątaniem naszej małej ojczyzny, uczestnicy mogli wziąć udział w pikniku. Pod koniec akcji został przeprowadzony konkurs wiedzy o Beskidzie Małym. Miejsca na podium zajęli uczniowie naszej Szkoły: I – Jakub Cinal (1a), II Jakub Banat (1a), III Mikołaj Andryszczak (1b). Gratulujemy!

Dziękujemy organizatorom za mile spędzony czas i wspaniałą atmosferę……..- tak o sobotniej akcji wypowiadają się uczniowie klasy Ia, lecz do tych podziękowań mogą na pewno dołączyć również pozostali jej uczestnicy.

IMG_20180421_102657