Ratownictwo – tylko u nas!!!

W dniu 23 kwietna 2018 r. dzięki uprzejmości krakowskich ratowników a w szczególności Instruktora Ratownictwa Wodnego Jerzego Gołębiewskiego grupa naszych uczniów mogła uczestniczyć w specjalistycznym szkoleniu z ratownictwa wodnego. Te zajęcia są integralną częścią kursu na ratownika wodnego. Warto zauważyć, że jesteśmy jedyną szkołą w powiecie wadowickim, oferującą swoim uczniom w ramach klasy o profilu sportowo-turystycznym uzyskanie takich uprawnień. Cały kurs prowadzony jest przez pana mgr. Pawła Kopaczewskiego legitymującego się również uprawnieniami instruktorskimi.

IMAG1155

W trakcie zajęć uczniowie ćwiczyli kilka elementów ratownictwa:
– Ratowanie i holowanie tonącego z wykorzystaniem bojek ratowniczych.
– Podejmowanie z wody poszkodowanego z uszkodzeniem kręgosłupa.
– Wykorzystanie kajaka w akcji ratunkowej.
Grupa ta wcześniej na letnim obozie sportowym miała możliwość ćwiczyć na otwartym akwenie z wykorzystaniem sprzętu ratowniczego: bojek, lin, łódki ratowniczej. Bardzo dużym wsparciem dla uczniów są prowadzone zajęcia nauki pływania prowadzone przez instruktorów pływania (naszych nauczycieli wychowania fizycznego), które organizowane są wszystkich klas drugich w ramach lekcji w-fu już od 12 lat. Nasza grupa swój egzamin będzie miała pod koniec maja. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!