Puchar zostaje u nas!

W poniedziałek 9 kwietnia br.na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Andrychowie rozegrany został I Turniej Zespołów Mieszanych w Piłce Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektora 1 Liceum w Andrychowie pod honorowym patronatem Zarządu Powiatu Wadowickiego. Uczestniczyły w nim drużyny z następujących szkół naszego powiatu: CKZiU nr 1 w Wadowicach, CKZiU nr 2 Wadowicach, Zespołu Szkół im. KEN  w Kalwarii, Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach, ZSiPO w Kalwarii, ZS nr 2 w Andrychowie, CKZiU nr 1 w Andrychowie i 1 Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie.

photo0(4)

Zespoły w drodze losowania podzielono na dwie grupy. Pierwszy i drugi zespół w grupie awansował dalej. Po zaciętej walce w fazie grupowej w półfinałach spotkały się: LO Wadowice z CKZiU nr 1 Wadowice (1:2) oraz 1 LO Andrychów z CKZiU nr 1 Andrychów (2:0). W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się przedstawiciele wadowickiego ogólniaka zaś całą imprezę wygrali nasi licealiści, pokonując w finale CKZiU Wadowice 2:0. Tak więc główna nagroda turnieju, Puchar Dyrektora, zostaje w naszej Szkole. Skład zwycięskiej reprezentacji: Aleksandra Nowak 2b, Patrycja Bogacz 1b, Klaudia Bodzek 1b, Kinga Powroźnik 1, Magdalena Korczak 3e, Filip Kopaczewski 2e, Dawid Sokołowski 2a, Kacper Komendera 1e, Tymoteusz Ściga 2a i Patryk Pasternak 1e. Opiekę nad drużyną sprawował pan mgr Paweł Kopaczewski. Organizatorami pierwszej edycji turnieju byli: Dyrektor 1 LO w Andrychowie pan mgr Paweł Mrzygłód, pani mgr Wanda Tomiczek-Jamróz, pani mgr Anna Guzdek i pan mgr Roman Rupik.

Gratulujemy!