Poznają „Tajniki Partytury”

Kolejny sezon wyjazdów do Filharmonii Krakowskiej rozpoczęty! We czwartek 12 października br. grupa licealistów z panią mgr Lucyną Rokowską-Ramędą wzięła udział w pierwszym z cyklu edukacyjnych koncertów „Musica-ars amanda”.

20171012_172248

Jak sama nazwa cyklu mówi, muzyka jest tą sztuką, którą można pokochać – ale nasza miłość stanie się większa, prawdziwsza i trwalsza, jeśli oprze się na zrozumieniu. Poznanie tajników partytury może być pierwszym krokiem do zrozumienia muzyki klasycznej. Licealiści biorący udział w czwartkowym koncercie dowiedzieli się m.in., dlaczego partytura przypomina scenariusz filmowy. Słuchając V Symfonii Beethovena i Uwertury Coriolan tegoż samego kompozytora, mogli również przekonać się, że dyrygent pełni w orkiestrze symfonicznej rolę reżysera – to on, odczytując partyturę, dba, by każdy instrument odpowiednio wybrzmiał i by cały utwór został właściwie zinterpretowany.

Zapraszamy wszystkich pragnących poznać piękno muzyki klasycznej na kolejne spotkanie z nią w Filharmonii Krakowskiej już za miesiąc. Więcej informacji na temat terminu wyjazdu i jego ceny znajdziecie w Bibliotece Szkolnej.