Poetycki sukces na dobry początek!

Stefania Rokowska z IIH pięknie rozpoczęła ten rok szkolny. Została laureatką XX Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA.

Z 427 tekstów napisanych przez uczniów szkół średnich całej Polski jury wybrało 38 najlepszych. Wśród nich znalazł się piękny wiersz Stefanii pt. „Cztery pory roku”. Docenił go m. in. poeta, prozaik i eseista, Tomasz Jastrun – przewodniczący LIPY.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 21 października. Stefania i jej opiekunka, pani Agnieszka Bok otrzymają wówczas pokonkursowe tomiki. Opublikowany w nich zostanie wiersz naszej młodej poetki.

Zanim zobaczymy jego wersję drukowaną, już teraz zapraszamy do lektury, a Stefanii gratulujemy talentu!

Cztery pory roku

Zza komina wychyla się wiosenne Słońce
Ciepłem kwiaty ogrzane prostują szyje
Lotem motyla, brzęczeniem pszczoły