Podróżować znaczy żyć

Nie tylko cel, lecz sama podróż to niezwykłe przeżycie, które na zawsze zostawia ślad w naszej pamięci. Klasa 2e – dzielni, wytrwali sportowcy wraz ze swymi niestrudzonymi trenerami: panami mgr. Pawłem Kopaczewskim i mgr. Romanem Rupikiem, rozpoczęli swą przygodę w poniedziałek 11 czerwca br., wczesnym rankiem wyruszając pociągiem z Bielska Białej. Po długiej podróży dotarli na drugi koniec Polski – do Gdyni, gdzie czekał na nich wielki prom ,,Stena Line’’. Po zakwaterowaniu w małych, lecz przytulnych kajutach udali się na kolację, po czym podziwiali iskrzący się od zachodzącego słońca Bałtyk. Nad ranem dotarli do Szwecji- pięknego miasta Karlskrona…

 

received_856088814580650

Mieli okazję zobaczyć kamienie runiczne, cmentarzysko Wikingów, zwiedzić średniowieczny kościół całkowicie zrobiony z drewna i wiele innych ciekawych, historycznych miejsc. Spędzili również czas wolny w starej dzielnicy miasta i Parku Zdrojowym, gdzie mieli okazję odpocząć i podziwiać różnorodną roślinność. W drodze powrotnej najwytrwalsi zachwycali się wschodem słońca. Dojechali do miejsca docelowego- nad jezioro Rudna, gdzie zaczęli swój niezwykle intensywny obóz sportowy. Rywalizację sportową rozpoczęli tuż po obiedzie. Biegali na bieżni, a na następny dzień z samego rana zorganizowali wspólną przebieżkę po lesie. Od razu po śniadaniu rozpoczęły się plażowe siatkarskie rozgrywki pełne sportowego ducha i zaangażowania w grę. Zmęczeni, lecz szczęśliwi i zmotywowani dobrą grą zjedli obiad i ponownie wrócili do rywalizacji- tym razem podjęli się koszykówki i rzutu oszczepem. Po sportowych rozgrywkach udali się na kolację, aż wreszcie nadszedł czas na plażowy relaks i kąpiel w przyjemnie zimnym jeziorze, co dało naszym dzielnym podróżnikom orzeźwienia i siły na kolejne aktywnie spędzone dni. cdn

Tekst i zdjęcia: Jan Banat i Wiktoria Kierczak