Kiedy Pasja spotyka Pasję

Są takie rzeczy, których nie można się nauczyć, których nie da się zagrać, których próba udawania natychmiast wybrzmiewa fałszem.  To błysk w oku, gdy zobaczy się rzecz interesującą… To spojrzenia pełne zachwytu, gdy dzieli się z innymi swoimi zainteresowaniami… To wypieki na twarzy, gdy samemu można przeprowadzić jakieś doświadczenie, rozwiązać ciekawą zagadkę, ułożyć trudną łamigłówkę… To po prostu Pasja. I to głównie Ona odpowiedzialna jest za to, co w piątkową noc 29 września br. wydarzyło się w naszym Liceum.

noc 1 (13 of 122)

Kilkudziesięciu licealistów (wspieranych przez swoich nauczycieli), kilku zaprzyjaźnionych z naszą szkołą gości i setki odwiedzających specjalnie przygotowane na tę okazję sale lekcyjne połączyła Pasja do Nauki. Jedni się nią dzielili, inni próbowali ją pogłębić a spora grupa najmłodszych dopiero swą przygodę z nią zaczynała. Niezwykłe to były trzy godziny w Naszej Szkole, która (jako jedyna w naszym powiecie!), włączając się już po raz czwarty w organizację Małopolskiej Nocy Naukowców,  ponownie potwierdziła, że jej największą wartością są ludzie – zaangażowani, otwarci,bezinteresowni, uzdolnieni, pasjonaci… Im wszystkim składamy ogromne PODZIĘKOWANIA!

Pełne Pasji i Talentu zdjęcia z Galerii I wykonali: Jakub Pietras IIIb i Magdalena Kudłacik Ib

Galeria II: