Otwarci na nowe wyzwania

Ponad 800 uczniów gimnazjów oraz klas ósmych szkół podstawowych (z 20 okolicznych szkół), którzy w piątek 22 marca br. odwiedzili nasze Liceum, mogło się przekonać, że nadchodząca wielkimi krokami reforma, za sprawą której podwójny rocznik rozpocznie od września naukę w szkołach ponadgimnazjalnych, nie jest nam straszna. Licealiści (wspierani przez swoich opiekunów) starali się w ciekawy sposób przedstawić młodszym kolegom ofertę Naszej Szkoły. Była więc i spora dawka wiedzy (pokazy i doświadczenia z chemii, fizyki, biologii, geografii, informatyki), mnóstwo ciekawostek, zagadek i quizów, pokazy ratownictwa medycznego i wyciskania sztangi oraz prezentacja Szkolnego Koła Filmowego i fragmentów najnowszego spektaklu Szkolnej Grupy Teatralnej „C’est la vie” opartego na dramacie „Kartoteka” Tadeusza Różewicza. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego Dnia Otwartego. A ponieważ entuzjazm ludzi z pasją jest zaraźliwy,  mamy nadzieję, że po dzisiejszej wizycie w Naszej Szkole, po rozmowach zarówno z uczniami oprowadzającymi, jak i z prezentującymi swoje ulubione przedmioty oraz zainteresowania, we wrześniu w murach Naszego Liceum pojawią się dwa roczniki młodych ludzi: kreatywnych, wrażliwych i zainteresowanych rozwijaniem swoich różnorodnych talentów.

A niewątpliwy talent do wychwytywania niezwykłej atmosfery towarzyszącej wszystkim szkolnym imprezom ma Alicja Grabowska- nasza szkolna fotografka. Koniecznie obejrzyjcie jej fotoreportaż.

Dzień Otwarty _111