Obóz narciarski – podsumowanie

Klasa IE sportowo-turystyczna uczestniczyła w szkoleniowym obozie narciarskim w Krynicy-Zdroju.

a_IMG_0562

Przeczytaj relację uczniów z kolejnych dni obozu.

Obóz narciarski IE – dzień piąty – to już koniec.

Po czterech dniach przyszedł ten (niestety) ostatni. Jak każdego dnia o poranku ruszyliśmy na ostatnią „jazdę”. Każdy chciał pokazać się z jak najlepszej strony by móc pozostawić po sobie „ślad”.

Wszyscy prezentowali się znakomicie. Po powrocie z szusowania przyszedł czas na pakowanie i pożegnania z Naszymi Cudownymi Gospodarzami Jasiem i Małgosią.  Było cudownie każdy z uczestników podniósł swoje umiejętności lub zdobył nowe.

Mamy nadzieję, że swoją przygodę narciarską będą kontynuować, a my będziemy mogli jeszcze wrócić do Gawęckówki.

Obóz narciarski IE – dzień czwarty.

Czwartego dnia z samego rana wyruszyliśmy na stok by dobrze się bawić. Oprócz nas na stoku pojawił się także znany aktor Rafał Mohr. Zrobiliśmy sobie z nim pamiątkowe zdjęcie i chwile porozmawialiśmy.

Zaraz po skończeniu szusowania po stoku pojechaliśmy zwiedzić cerkiew w Tylicy. Następnie w ramach przerwy zjedliśmy w naszym pensjonacie syty obiad. Niedługo potem odwiedziliśmy kolejną religijną świątynię – kościół prawosławny w Łosiu, pobliskie stoki: Gondola, Arena Słotwiny oraz pijalnie wód uzdrowiskowych. Mieliśmy okazję zakupić pamiątkowe kufle oraz spróbować leczniczej źródlanej wody. Po skosztowaniu niezwykłej wody wróciliśmy do naszego ośrodka wypoczynkowego na pyszną kolację.

Zmęczeni ale zadowoleni z kolejnego świetnego dnia odpoczywaliśmy w pokojach i z niecierpliwością czekamy na ostatni dzień…

Autorzy: Mateusz & Patrycja

Obóz narciarski IE – dzień trzeci.

Trzeci dzień uff… Dzisiaj było ciężko na stoku, gdyż wszyscy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Narciarze połączyli się z snowboardzistami tworząc zgrany zespół. Jak zwykle pomagali nam niepowtarzalni instruktorzy. Po trzech godzinach jazdy zmęczeni wóciliśmy na obiad. Wieczorem część z nas poszła do kina, a pozostali udali się na siłownię Tomasza Kowala. Nowoczesny sprzęt zrobił na nas olbrzymie wrażenie. Późną godziną wróciliśmy do naszego pensjonatu.

Autorzy: Piotrek & Szymon

Obóz narciarski IE – dzień drugi.

Minął już drugi dzień obozu narciarskiego klasy sportowo-turystycznej. Kolejny raz mieliśmy okazję poszerzyć swoje umiejętności w jeździe na nartach. Tym razem obie grupy spotkały się na tym samym wymagającym stoku. Świetne warunki pogodowe sprzyjały nam w przyswojeniu płynnej jazdy.

Po kilku godzinach nauki mieliśmy również okazję, aby odpocząć pływając w basenie i wygrzewając się w saunie. Gdy wróciliśmy do pensjonatu wspaniali gospodarze przygotowali nam grill i pyszną herbatę. Tak minął ten dzień, mamy nadzieję że jutrzejszy też przyniesie wiele atrakcji.

Autorzy:   Martynka & Patryczek

Obóz narciarski IE – dzień pierwszy.

Pewnego słonecznego dnia tj. 11.01.2016r. nasza kochana klasa wyruszyła  na „podbój” stoków narciarskich okolic Krynicy-Zdrój. Po „wyczerpującej” podróży sportowcy mimo zmęczenia, wbrew obfitemu posiłkowi i cudownemu przyjęciu przez gospodarzy, zdołali stanąć u podnóża stacji narciarskiej TYLICZ.

Mimo licznej grupy, udało nam się stworzyć dwie drużyny. Grupa pierwsza zjeżdżała z trudniejszego i pełnego przeszkód toru, a niewiele gorsza od nich grupa druga szkoliła swoje umiejętności na prostszej trasie. Obozowicze rozwijali swoje umiejętności pod nadzorem licencjonowanych instruktorów. Nie zabrakło oczywiście wspólnych zdjęć, ponadto każdy zaawansowany narciarz miał okazje być nagranym podczas zjazdu.

Pierwszy wypad  rozpoczynający zimową przygodę trwał dwie godziny. Po owocnej jeździe oddaliśmy sprzęt i udaliśmy się na przepyszną kolacje – wszyscy zajadali się smacznymi kanapkami. Szczególną rolę odegrał dżem malinowy. Po posiłku udaliśmy się na zasłużony odpoczynek, zbierając siły na następny dzień.

Autorzy: Przemek i Paulina.

Opiekę podczas szkolenia narciarzom z klasy IE zapewnia wychowawca klasy mgr Marcin Musiał i nauczyciel wychowania fizycznego – instruktor narciarstwa mgr Paweł Kopaczewski. Pozdrawiamy!

(PT)