Obóz narciarski Ie

U nas śnieg, który z wiatrem zacina prosto w twarze pieszych… Mróz, przez który niejeden samochód został na parkingu, niejeden bus spóźnił się z odjazdem… Zaspy, przez które trzeba się przedzierać, pędząc do codziennych obowiązków. Jednym słowem: Zima, która cieszy- zwłaszcza dzieci- ale i daje się we znaki… A tymczasem w Krynicy-Zdroju… – Biały puch zmieniający przepiękną górską miejscowość w magiczną krainę śniegu i lodu… Mróz malujący niezwykłe wzory na szybach mieszkań i samochodów… Słońce próbujące choć na moment rozświetlić swoimi promieniami okolicę… Świetnie przygotowane stoki narciarskie zapraszające do szusowania… Zaprzyjaźnieni gospodarze pensjonatu dbający o młodych turystów na każdym kroku…. – takie oblicze zimy poznają od poniedziałku 7 stycznia br. uczniowie klasy Ie (turystyczno-sportowej), którzy ze swoimi opiekunami (i jednocześnie instruktorami oraz trenerami) panami: mgr. Pawłem Kopaczewskim i mgr. Romanem Rupikiem przebywają na tygodniowym obozie narciarskim. W rozwinięciu przeczytać można relacje z pierwszych dwóch dni tego wyjazdu.

IMG_3676

Nasi pierwszoklasiści z klasy sportowej rozpoczęli właśnie obóz zimowy. Niektórzy z nich nigdy nie próbowali swoich sił w tej dyscyplinie sportowej, dziś jednak pokazali, że nic nie jest im straszne. Po 3 godzinach spędzonych na stoku wykazali się ogromnymi umiejętnościami narciarskimi. W ośrodku czekała na wszystkich pyszna kolacja w miłej, góralskiej atmosferze. Przed nami kolejne 4 dni szkolenia i dużych wyzwań, ale doskonale wiemy, że to dla nas- młodych sportowców- to żaden problem. Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich z zasypanej Krynicy. Patrycja K., Julia K., Wiktoria M., Agnieszka N., Zuzanna B., Martyna F.

 

Drugi dzień zmagań narciarskich klasa sportowa rozpoczęła od pożywnego śniadania, które dodało energii i sił na cały dzień. Pomimo zamarzniętych brwi i rzęs nasi młodzi sportowcy nie dali się trudnym warunkom. Dziś na głównym stoku do grupy zaawansowanej dołączyła także grupa średnio zaawansowana. Po zakończonej jeździe i chwili odpoczynku licealiści odwiedzili Krynicę -Zdrój, gdzie cała klasa wraz z opiekunami spędziła miło wieczór. Pozdrawiamy serdecznie z krainy śniegu… Ciąg dalszy nastąpi…

Emilia Węgrzyn