Obłędny występ Philipa nagrodzony!

Jego talent aktorski ujawnił się po raz pierwszy w spektaklu „Sama słodycz”, wystawianym w ubiegłym roku przez szkolną grupę teatralną „C’est la vie”. Zagranie Mistrza Ceremonii, który wymyśla reguły „gry”, by później stać się ofiarą z pozoru niewinnej zabawy, wymagało od niego dużej dojrzałości. Tą rolą Philip Madeja (kl.IIb) z pewnością wielu widzom (z Andrychowa, Krakowa czy Mysłowic- gdzie spektakl był wystawiany) na długo zapisał się w pamięci. W bieżącym roku szkolnym mogliśmy podziwiać tego młodego aktora w monodramie pt: „Obłęd”. Za pełne emocji pokazanie stanu duszy oraz umysłu człowieka samotnego i chorego  psychicznie został nagrodzony oklaskami od swoich rówieśników i nauczycieli podczas marcowego spotkania ze Sztuką w Piwnicy ART. („Po męskiej stronie mocy”). Ten sam monodram przyniósł  już Philipowi nominację do nagrody „Talent 2018” w Powiatowym Konkursie „Talenty” a we czwartek 04.04.2019 r. nasz uczeń odebrał II nagrodę przyznaną przez jury VIII edycji Festiwalu Młodego Aktora pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty i artystycznym patronatem Teatru GROTESKA. Philip  w swojej kategorii „Wywiedzione ze słowa” rywalizował z ponad trzydziestoma innymi młodymi aktorami, którzy do Kęt przyjechali m.in. z Krakowa, Tarnowa, Libiąża czy Oświęcimia. Poziom tegorocznego konkursu, ocenianego przez aktorów teatrów bielskich i krakowskich, był bardzo wysoki i wyrównany.  Serdecznie gratulujemy Philipowi dużego sukcesu. Gratulacje składamy również jego opiekunce- odkrywczyni aktorskich talentów w Naszej Szkole: nauczycielce języka polskiego, instruktorce teatralnej, reżyserce i scenarzystce w jednym-pani mgr Iwonie Kaczmarek, prowadzącej od ponad 20 lat szkolną grupę teatralną „C’est la vie”. Podpisujemy się pod wyrazami uznania dla jej pracy, które otrzymała od jury i organizatorów tego Festiwalu.

Z niecierpliwością oczekujemy najnowszej premiery naszej grupy teatralnej, która przygotowuje spektakl „Kartoteka-Recycling”. Życzymy Philipowi i pozostałym aktorom sukcesu podczas XXXIX Festiwalu Artystycznego Młodzieży – który już za tydzień odbędzie się w Krakowie! Trzymamy kciuki!!!

56191273_394457037776324_2959542275819962368_n