Naszym Nauczycielom…

Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do wspólnego spotkania Dyrekcji, nauczycieli obecnie pracujących i emerytowanych oraz pracowników administracji i obsługi naszego Liceum. We wtorek 11 października br. w pięknie udekorowanej sali LO Cafe zebrani pedagodzy usłyszeli życzenia od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców.Młodzież wręczyła nauczycielom kwiaty oraz specjalnie przygotowane na tę okazję laurki z podziękowaniami i… dowcipami (świetnie ilustrującymi szkolne życie). Można je przeczytać w rozwinięciu. Na zakończenie spotkania szkolny teatr „C’est la vie” zaprezentował krótki spektakl pt: Przeciw kobietom.

SONY DSC

Kochani Nauczyciele!

Kolejny Dzień Edukacji Narodowej z pewnością przynosi mnóstwo wspomnień. Przed  oczami stają Wam całe klasy wychowanków, ale i pojedynczy uczniowie. Przypominacie sobie  olimpijczyków, laureatów konkursów przedmiotowych, osoby mądre, uzdolnione, sympatyczne. Ale na pewno Wasza pamięć przechowuje wiele portretów takich uczniów, o których kiedyś baliście się, czy poradzą sobie w dorosłym życiu, czy skończą szkołę i coś osiągną.

Kochani Pedagodzy! Czy macie świadomość tego, jak często w swoim życiu dokonywaliście rzeczy niemożliwych?! Co więcej, nadal dzięki Wam dzieją się cuda! Zarażacie pasją kolejne pokolenia młodych ludzi, wskazujecie im, jak z mądrości zapisanych w: definicjach, rachunkach, prawach, tabelkach, wykresach, mapkach, statystykach, instrukcjach, wersach, strofach czy rozdziałach odczytać te prawdy, które staną się dla nich – Waszych uczniów, drogowskazami i poprowadzą ich przez życie.

My, Wasi uczniowie, doceniamy to szczęście, jakim jest posiadanie mądrych, wyrozumiałych i otwartych na nasze pomysły nauczycieli, którzy wielokrotnie stają się dla nas autorytetami. W Dniu Waszego Święta pragniemy podziękować Wam, Drodzy Nauczyciele, za każdą daną nam szansę. Dziękujemy za  wiarę w nasze możliwości, za wprowadzanie nas na drogę sukcesu. Ale przede wszystkim jesteśmy wdzięczni za te wszystkie szanse, dzięki którym w końcu „wychodzimy na ludzi”.

Wasi Uczniowie

Dowcipy o nauczycielach i uczniach:

O czym powinni pamiętać nauczyciele wychowania seksualnego?
– Aby nie zadawać prac domowych!

Polonistka zwraca się do swojego męża:
– Czy mnie kochasz, najdroższy?
– Oczywiście! – odpowiada mąż.
– Całym zdaniem, proszę!

Matka pyta syna:
– Co przerabialiście dziś na chemii?
– Materiały wybuchowe.
– Nauczycielka zadała coś do domu?
– Nie zdążyła…

Nie rozumiem, jak jeden człowiek może robić tyle błędów?! – dziwi się polonistka, oddając pracę domowa uczniowi.
– Wcale nie jeden – odpowiada uczeń. Pomagali mi mama i tata.

Ojciec pyta syna:
– Co robiliście dziś na matematyce?
– Szukaliśmy wspólnego mianownika.
– Coś podobnego! Kiedy ja byłem w szkole, też szukaliśmy wspólnego mianownika! Że też nikt go do tej pory nie znalazł…

– Ech, ta 2g! Nie wytrzymam z tymi baranami! Pytam ich kto wziął
Bastylię, a oni krzyczą, że to nie oni!
– Niech się pan tak nie denerwuje – uspokaja dyrektor – może to
rzeczywiście ktoś z innej klasy.

Co to jest dziedziczność? – pyta nauczyciel ucznia.- Dziedziczność to jest wtedy, gdy uczeń dostaje lufę za wypracowanie, które napisał jego ojciec.

Wuefista wpisał uwagę do dziennika: Nie uważa i biega na lekcjach wf-u.

Wściekły nauczyciel krzyczy na klasę: Wy, jak psy Pavłowa -reagujecie tylko na dzwonki!