Nasi krajoznawcy – II miejsce w województwie!

W dniach 13-14 maja 2016 r. w Pyzówce pod Nowym Targiem,  rozegrane zostały wojewódzkie eliminacje  Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy Ie: Przemysław Cieluch, Piotr Cholewka, Patryk Walczak.

a_DSC07229

Drużyna wywalczyła II miejsce w województwie! Szkoda, że pogoda nie dopisała, gdyż widoki mogły być urocze. Tylko na moment odsłoniły się Tatry.

Turniej rozpoczął się od testów. Każdy uczeń odpowiadał na 100 pytań, dotyczących wiedzy krajoznawczej, turystycznej, topograficznej oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i przepisów ruchu drogowego. Jedną z praktycznych konkurencji był kolarski tor przeszkód, chłopcy robili wszystko by bezbłędnie pokonać tę konkurencję, ale nie udało się.

Na turystyczne ABC składało się: rozpoznawanie obiektów turystycznych Polski, rozpoznawanie ptaków, mierzenie odległości „ na oko” oraz gra azymutowa.

Całą noc i w sobotę lało jak „z cebra” tak, że nie było możliwości przeprowadzenia marszu na orientację. Zastępczą konkurencją było wykreślenie trasy na mapie według wskazanych azymutów i odległości.

Po podsumowaniu wszystkich konkurencji ostatecznie zajęliśmy II miejsce w województwie, niewiele nam brakło by wygrać i powtórzyć wynik naszego LO z poprzedniego roku. Konkursy turystyczno-krajoznawcze to jedna z wielu mocnych stron naszego LO. W okolicy nie mamy konkurencji, w tym roku musieliśmy jej szukać aż w Nowym Targu:)

Uczniów do konkursu przygotowała mgr Jadwiga Płonka.